Життя колишнього басиста гурту «Metallica» Кліффа Бертона відсвяткували віртуальним заходом на честь його 61-го дня народження

Cliff Burton Day 2023

Життя колишнього басиста вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кліффа Бертона (Cliff Burton) вшанували “Днем Кліффа Бертона” (“Cliff Burton Day”), який відбувся 10 лютого 2023 року, у день його 61-річчя.

У спеціальному прямому ефірі на каналі в Youtube, який вів Ніколас Гомес (Nicholas Gomez), взяли участь такі гості, як Конні Бертон (Connie Burton), Лу Мартін (Lou Martin), Флеммінг Расмуссен (Flemming Rasmussen) зі студії Sweet Silence Studios, Майк Овертон (Mike Overton) з гурту «Trauma», Джон Галлахер (John Gallagher) з гурту «Raven», Дін Делл (Deen Dell) з гурту «Vio-lence», Браян Лью (Brian Lew) і Харальд Оймун (Harald Oimoen) з фільму/книги “Murder in the Front Row”, фотограф Джин Амбо (Gene Ambo), та деякі інші.Цього року проводився вже шостий щорічний “День Кліффа Бертона”. “Cliff Burton Day” офіційно оголошений рідним містом Кліффа – Кастро-Веллі та округом Аламіда штату Каліфорнія  (Castro Valley, Alameda County, California) 10 лютого 2018 року. Покійному басисту гурту «Metallica» в той день мало б виповнитися 56 років.

Кліффа запросили приєднатися до Металіки у 1982 році після того, як гурт побачив його виступ з його тодішнім гуртом «Trauma». Басист не хотів переїжджати до Лос-Анджелеса, де тоді базувалася «Metallica», тому вони вирішили переїхати до Сан-Франциско, щоб Бертон приєднався до Металіки.

Бертон грав на перших трьох студійних альбомах Металіки – «Kill ‘Em All», «Ride The Lightning» і «Master Of Puppets» – і був співавтором таких класичних пісень, як «Ride The Lightning», «For Whom The Bell Tolls», «Fade To Black», «Creeping Death» і «Master Of Puppets».

Бертон загинув у трагічній аварії гастрольного автобуса у 1986 році. В тому ж році Бертона у гурті «Metallica» замінив Джейсон Ньюстед (Jason Newsted), який залишався у складі до 2001 року. Роберт Трухільйо (Robert Trujillo) приєднався до Металіки у 2003 році і залишається в складі гурту й донині.

Історія життя, величезний талант і досягнення Кліффа Бертона були відображені у 2009 році в книзі «To Live Is To Die – The Life And Death Of Metallica’s Cliff Burton», яка написана британським автором Джоелом Макайвером (Joel McIver) і була опублікована видавництвом Jawbone Press. Передмову до книги написав гітарист гурту «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett).