Метт Пайк: «Я не думаю що «Metallica» стала б саме такою без Дейва Мастейна»

Гітарист гуртів «High On Fire» та «Sleep» Метт Пайк (Matt Pike)

Журналістка австралійського видання «The Void» Крістіна Роватт (Christina Rowatt) провела інтерв’ю з гітаристом гуртів «High On Fire» і «Sleep» Меттом Пайком (Matt Pike), під час якого музикант пригадав дні підйому треш-металу у вісімдесятих роках.

«Пригадую, які війни відбувалися між хвилею глему, музиканти якої, в основному, базувалися в Лос-Анджелесі, та хвилею треш-металу з Bay Area, району Сан-Франциско! Зрозуміло, ми всі носили довге волосся, слухали приблизно один і той самий метал, але при цьому одні фокусували свою увагу на кольорі помади, а інші працювали над технікою для крутих рифів. «Testament», «Possessed», «Dark Angel», «Slayer», «Metallica», «Anthrax» – усі ці круті команди мали одну спільну рису, вони ні чорта не мали, крім власного запалу!»

 

«Хочу особливо виділити заслуги нинішнього лідера «Megadeth» Дейва Мастейна (Dave Mustaine) – він приніс у цей рух справжні інновації (“a fucking innovative guy for that era”). Я впевнений, що Metallica ніколи б не зазвучала як Metallica, яку ми всі тепер знаємо, без участі в цьому Мастейна. Навіть більше того – я впевнений, що якби Дейв одного разу не прийшов у цей гурт, то небагато б людей зараз ковбасилося під пісні Металіки на стадіонах. Я можу розповісти про його гру на гітарі. Я знаю які пісні Дейв, мати його, написав у тій групі. А потім ви бачите його і що він робить зараз… І, Ви знаєте, є певні альбоми, які я люблю більше, ніж інші. Я був підлітком, коли вийшов «So Far, So Good… So What!». І зараз, коли я, вже у віці, слухаю його… Він усе ще гарний, але це вже не те, чим я захоплювався, коли був юним металістом».