Доро Пеш “зрозуміла”, що «Metallica» стануть відомими, коли вперше побачила їх у 1984 році

Доро Пеш (Doro Pesch), Кірк Гемметт (Kirk Hammett) та Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

У  інтерв’ю з DJ Ramo (він же Омар Родрігес, [a.k.a. Omar Rodriguez]) з The Metal Mixtape, Доро Пеш (Doro Pesch) розповіла про свою першу зустріч з учасниками вокально-інструментального ансамблю «Metallica». Зокрема, з тодішнім басистом гурту Кліффом Бертоном (Cliff Burton). Співачка, яка на момент зустрічі з Металікою була фронтвумен гурту «Warlock», розповіла:

«[Кліфф] був таким розслабленим. Він був таким розслабленим, дуже спокійним і грав на фантастичному басу. І він завжди посміхався, завжди був у гарному настрої. Він був дійсно, так, дуже крутим. І він був більше схожий на – як би це сказати? – більше схожий на хіпі, повністю розслаблений і крутий».


«Вперше я зустріла їх, це було, здається, у 1984-му році»,

– продовжує Doro.

«Нам зателефонували, і це був промоутер з Нідерландів. Він сказав: “Ей, друзі, хочете зіграти концерт? У мене тут є невеличкий клуб”. Ми сказали: “Це круто”. І тут з’явився один гурт, і я щойно дізналася, хто це був. Це були «Twisted Sister». Вони повинні були грати, але не зіграли. Я не знаю, чому. І вони сказали: “Народе, хочете зіграти? І ми сказали: “Так”. А хлопець сказав: “Зачекайте, але є ще один гурт з Америки. Вони їдуть здалеку, з Сан-Франциско. Ви маєте грати перед ними”. І ми сказали: “Так, без проблем. Супер. І ми поїхали до Нідерландів. І відіграли концерт. Там було близько 400 людей, усі божеволіли, трусили головами [headbanging]… Це було фантастично. А потім ми сказали: “Ей, давайте послухаємо цей інший гурт”. І це була Металіка. Вони вийшли на сцену, і я подумала: «Вау».


Doro Pesch пояснює:

«У ті часи було дуже важко навіть отримати інформацію – ні Інтернету, ні мобільних телефонів. У вас були такі маленькі фан-журнали, і зазвичай це були рукописні нотатки, а потім ксерокопії, можливо, чорно-білі фото, але ксерокопії, тож ми не знали їх так добре раніше. А потім вони відіграли фантастичне шоу. І можна було сказати, що вони будуть відомими, можна було сказати. А потім я закохалася в їхню музику, в «Kill ‘Em All» і «Ride The Lightning».

А потім ми відіграли ще один великий фестиваль. Насправді, «Venom» були хедлайнерами. Це був фестиваль Metal Hammer у Німеччині. Він проходив на річці Рейн. Було дуже круто. Він називався Loreley. «Venom» були хедлайнерами, а «Metallica», «Warlock» і всі інші гурти були на розігріві. І тоді це була велика подія. А незабаром після цього з’явилася Металіка, яка просто вибухнула, і всі були, типу, «Вау».


Доро зізнається у любові до гурту Металіки:

«Я завжди любила їх. Я була їхньою великою шанувальницею. Ось чому я захотіла [зробити кавер на пісню] «The Four Horsemen» [для мого нового альбому «Conqueress – Forever Strong And Proud»], тому що я дуже люблю цю пісню. І я люблю ранню «Metallica». Я люблю її всю, але ранні речі, так, вони дуже вплинули на мене. І вони всі були такі милі. Вони так добре ставилися до нас – Джеймс Гетфілд (James Hetfield), Кірк Гемметт (Kirk Hammett), Ларс Ульріх (Lars Ulrich) і Кліфф Бертон (Cliff Burton)».


«А потім ми мали грати на великому фестивалі у Скандинавії. У 1986 році ми були на гастролях з «Judas Priest». Це був мій перший великий тур. Я не міг у це повірити. Ми повинні були грати на великому фестивалі у Скандинавії – «Metallica», «Judas Priest» і «Warlock». І ось ми їдемо в нашому гастрольному автобусі, і я відчуваю, що щось не так – дуже темне небо. Не було холодно, але це була погана погода. Ми сиділи в автобусі, і у нас було дивне відчуття. І раптом у мене з’явилося дуже, дуже дивне відчуття. І я подумала: “Боже, я сподіваюся, що все в порядку”. А потім ми поїхали на – це було велике фестивальне місце. Ми прийшли туди, а там нікого не було. І ми подумали: “Хм, це дуже дивно”. А потім, через пару годин, ми дізналися, що Металіка потрапила в аварію і Кліфф загинув. Це був перший раз, коли ми відчули: “О, одного з нас більше немає”. Це було настільки шокуючим. І шоу тоді не відбулося, і весь тур був… Так, ми всі були дуже, дуже шоковані і засмучені. І спочатку ми не могли в це повірити. До нас доходили якісь чутки і все таке, але ми думали: “Все в порядку”. Знаєте, коли ти підліток, ти думаєш: “А, до біса, все буде добре”. Але ні, не було».


Доро додала:

«Я бачила Металіку востаннє у 2015 році. Ми грали разом. Я була на фестивалі Rock In Rio, в Бразилії, і грала там з бразильським гуртом «Angra», там був Ді Снайдер (Dee Snider), і там грала Металіка, і тоді я бачила їх востаннє.

Так, «Metallica» завжди була однім з моїх улюблених гуртів».