День, коли Джейсон Ньюстед покинув Металіку

17 січня 2001 року.

Джейсон Ньюстед (повне ім’я Джейсон Кертіс Ньюстед) (Jason Curtis Newsted) приєднався до лав вокально-інструментального ансамблю «Metallica» восени 1986 року після трагічної загибелі басиста Кліффа Бертона (Cliff Burton) в аварії гастрольного автобуса в Швеції.

Ньюстед, нестримний фанат «Metallica», прийшов з гурту «Flotsam and Jetsam» і був рекомендований до Металіки президентом «Metal Blade» Брайаном Слейгелом (Brian Slagel). Він був з гуртом протягом шести альбомів Металіки, починаючи з «…And Justice for All» і закінчуючи співпрацею з Майклом Кейменом (Michael Kamen) і Симфонічним оркестром Сан-Франциско на альбомі «S&M», що був номінований на Греммі.

Гурт Металіка

Журнал Rolling Stone в той час розмістив таку публікацію…

«Джейсон Ньюстед покинув гурт «Metallica». У своєму повідомленні на офіційному сайті гурту http://www.metallica.com басист назвав причиною свого відходу “приватні та особисті причини, а також фізичну шкоду, яку я завдав собі протягом багатьох років, граючи музику, яку я люблю».

Хоча дехто вважає, що справжньою причиною відходу Джейсона було те, що його обмежували в тому, що він міг або не міг робити в групі та за її межами.

«Подивіться пару відео з 1990 року, і не важко зрозуміти, як я завдав собі шкоди»,

– сказав Ньюстед.

«Я маю на увазі, що 200 днів на рік я бив себе по повній програмі. У 1990 році лікар сказав мені припинити це робити. А я продовжував це робити ще 10 років після цього, і зараз я начебто в цьому місці. Я не можу виступати як виконавець, яким мене знають люди, як повний псих. Гастролі такого роду зараз не в моїх планах».

У 2013 році в інтерв’ю телеканалу Scuzz TV Ньюстед змінив свою позицію, заявивши, що його вихід з Металіки був викликаний, в основному, його відданістю гурту «Echobrain» та інтересом менеджменту гурту до сайд-проекту – інтересом, який не поділяв фронтмен «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield).

«Менеджмент хотів, щоб я зробив «Echobrain» разом із «Metallica»,

– розповідав Джейсон.

«Вони вважали, що «Echobrain» був настільки хороший. Вокаліст був настільки хороший, що це ніяк не вплинуло б на «Metallica», тому що це були зовсім інші речі, а я був у Металіці; це вже дало б йому свій початок».

Ньюстед сказав, що Гетфілд зайняв захисну та територіальну позицію, коли дізнався, що керівництво зацікавилося «Echobrain». Для Джеймса Гетфілда «Metallica» була чимось більшим, ніж просто гурт, для будь-якого з його членів. Ніхто не повинен був виходити за межі кола і гастролювати з будь-якими великими сайд-проектами.

«Я думаю, що він хотів поставити хрест на всьому цьому, тому що це якось вплинуло б на Металіку в його очах»,

– сказав Ньюстед в інтерв’ю Scuzz TV.

«Я гадки не маю, про що думав Джеймс, крім того, що він просто захищав те, що цінував, так само, як і він сам; це в його дусі.

Він захищає те, що любить, стискає це занадто сильно, як він сам сказав. Занадто сильно стискає, занадто сильно захищає.

Ось звідки я виходив. Люди, на яких я розраховував протягом 15 років, що вони допоможуть мені з кар’єрою, допоможуть «Metallica», подбають про мої гроші, зроблять все це, сказали мені: “Твій новий проект фантастичний, ми хотіли б допомогти тобі з ним”. Джеймс почув про це, менеджер передзвонив мені через пару днів – “Вибач, ми не зможемо допомогти тобі з «Echobrain».

У заяві, опублікованій після свого виходу, Ньюстед, демонструючи тонке мистецтво дипломатії, заявив:

«Це найважче рішення в моєму житті, прийняте в інтересах моєї сім’ї, мене самого і подальшого зростання Metallica.

Я висловлюю свою любов, подяку і найкращі побажання моїм братам: Джеймсу, Ларсу і Кірку, а також решті членів сім’ї «Metallica», друзям і шанувальникам, які зробили ці роки такими незабутніми».

За лаштунками Ньюстед тримався менш стримано.

«Це було схоже на те, що у мене забрали двох моїх дітей. Вони все робили неправильно. Це було просто неправильно».

У відповідь на рішення Ньюстеда піти з гурту, учасники гурту «Metallica» виступили з власними заявами.

«Джеймс, Кірк і я з нетерпінням чекаємо наступної глави «Metallica» з величезною вдячністю за останні 14 років з Джейсоном і з хвилюванням перед викликами, які чекають нас попереду, щоб змусити Metallica засяяти яскравіше, ніж будь-коли»,

– сказав Ульріх.

«Ми розлучаємося з Джейсоном з більшою любов’ю, більшою взаємною повагою і більшим розумінням один одного, ніж у будь-який інший момент у минулому».


Гітарист гурту Кірк Гемметт додав:

«Джейсон – наш брат. Його буде не вистачати».